Dodany: 2010-12-06 14:24:01

Jak wyrobić prawo jazdyPrawo jazdy toruń to dokument, który uprawnia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Aby zdobyć prawo jazdy lublin należy ukończyć specjalny kurs, a potem pozytywnie zdać egzamin na prawo jazdy.

 

Taki kurs można rozpocząć w szkole nauce jazdy lub u indywidualnego instruktora. Oprócz tych wymagań trzeba mieć jeszcze ukończony wymagany wiek na daną kategorię oraz przedstawić zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań fizycznych i psychicznych do kierowania pojazdami silnikowymi.

 

Egzamin państwowy składa się z dwóch części teoretycznej i praktycznej. Podczas teoretycznej kursant odpowiada na 18 pytań, które sprawdzają jego znajomość budowy pojazdu, umiejętność niesienia pierwszej pomocy, znajomość znaków drogowych oraz znajomość przepisów drogowych podczas wyprzedzania, na skrzyżowaniach, na rondach i w innych miejscach. Po pozytywnym ukończeniu państwowego egzaminu na prawo jazdy lublin można się starać o wydanie tego dokumentu w urzędzie miasta lub gminy. Należy wypełnić specjalny wniosek i dołączyć do niego zdjęcie. Na odbiór prawa jazdy czeka się ok 2-3 tygodni..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak wyrobić prawo jazdy
Nick: