Dodany: 2010-12-06 14:13:32

Dla kogo prawo jazdy zawodowePrawo jazdy toruń jest dokumentem urzędowym, wydawanym przez uprawnione organy państwowe, samorządowe lub regionalne. Prawo jazdy lublin można zdobyć spełniając kilka podstawowych warunków, zawartych w ustawie o ruchu drogowym.

 

Osoba starająca się o prawo jazdy musi mieć ukończony wymagany wiek, przypisany każdej kategorii. Jest to 16 lat w przypadku motocykla, 18 lat w przypadku samochodu osobowego i 21 lat w przypadku samochodu ciężarowego. Zawodowe prawo jazdy lublin jest dokumentem, który upoważnia nie tylko do prowadzenia określonego pojazdu, ale również do wykorzystywania go w transporcie osób i rzeczy. Aby zdobyć zawodowe prawo jazdy trzeba przejść specjalny kurs doszkalający.

 

W ramach tego kursu kierowcy odbywają szkolenie z takich dziedzin jak, świadczenie usług, racjonalne prowadzenie pojazdu, zagadnienia ogólne dotyczące przewozu osób lub rzeczy czy stosowanie przepisów z zakresu ruchu drogowego i transportu drogowego. Zawodowe prawo jazdy posiadają między innymi kierowcy tirów oraz taksówkarze, a także kierowcy autobusów i busów przewożących osoby, kierowcy ambulansów, wozów strażackich, wojskowych wozów bojowych i radiowozów policyjnych..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Dla kogo prawo jazdy zawodowe
Nick: