Dodany: 2010-12-06 14:09:52

Dla kogo prawo jazdy międzynarodowePrawo jazdy toruń jest dokumentem, dzięki któremu możemy być kierowcami pojazdów silnikowych i możemy uczestniczyć w ruchu drogowym. Prawo jazdy lublin wydają organy państwowe, samorządowe lub regionalne, które są do tego uprawnione.

 

Egzamin na prawo jazdy lublin przeprowadza Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, w skrócie zwany WORD. Istnieją różne rodzaje prawa jazdy. Do tych najpopularniejszych należy zwykłe prawo jazdy. Jest jednak również prawo jazdy zawodowe, które posiadają taksówkarze, kierowcy autobusów, kierowcy ambulansów, radiowozów oraz busów i furgonetek do przewożenia osób i towarów.

 

Istnieje również prawo jazdy międzynarodowe. Jest to dokument najczęściej wydawany kierowcom tirów, którzy przewożą duże ilości towarów za granicę. Dzięki temu, że posiadają prawo jazdy międzynarodowe mogą bez problemów poruszać się tirem po terytorium innego państwa. Jednak posiadanie takiego prawa jazdy zobowiązuje do znajomości i przestrzegania przepisów drogowych obowiązujących nie tylko w Polsce, ale również w krajach na terenie Unii Europejskiej i poza nią. W związku z tym, że przepisy te znacznie się różnią, kierowca jeżdżący w trasy międzynarodowe musi liczyć się z tym, że koszty uzyskania jego prawa jazdy będą wysokie, a i zakres materiału do przyswojenia będzie duży..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Dla kogo prawo jazdy międzynarodowe
Nick: