Dodany: 2010-12-06 14:04:16

Jak wygląda polskie prawo jazdyPolskie prawo jazdy lublin to różowy, wykonany z plastiku prostokącik, w kształcie karty kredytowej. Prawo jazdy toruń z przodu ma umieszczone aktualne zdjęcie osoby uprawnionej do kierowania pojazdami silnikowymi i jej wszelkie dane osobowe, takie jak imię, nazwisko, adres zameldowania, numer PESEL oraz datę urodzenia.

 

Dodatkowo, prawo jazdy lublin z przodu ma również umieszczona data jego wykonania. Jest to dokument uprawniający nas do samodzielnego prowadzenia pojazdów silnikowych. Na tylnej stronie prawa jazdy znajduje się specjalna tabela, w której symbolami zaznaczone są poszczególne kategorie prawa jazdy.

 

Jeśli posiadamy prawo jazdy na samochód osobowy to przy tej kategorii będzie umieszczona data wydania prawa jazdy i data upłynięcia terminu jego ważności. Prawo jazdy nie jest dokumentem wydawanym dożywotnio, ma określony termin ważności. Po jego upływie trzeba powtórnie zdawać egzamin. Dodatkowo prawo jazdy można utracić za nie przestrzeganie zasad ruchu drogowego, za uzbieranie 24 punktów karnych oraz za jazdę pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Jeśli kierowca zbliży się do tych 24 punktów to raz na pół roku może odbyć w ośrodku WORD specjalny egzamin, jeśli zda go pozytywnie, odejmuje się mu 6 punktów z całej puli..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak wygląda polskie prawo jazdy
Nick: