Dodany: 2010-12-06 13:45:45

Czym jest prawo jazdyPrawo jazdy toruń to dokument, który upoważnia jego posiadacza do kierowania pojazdami silnikowymi. Osoba posiadająca prawo jazdy lublin staje się aktywnym, pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego, czyli kierowcą.

 

Jednak samo uzyskanie prawa jazdy nie jest wcale takie proste. Wydanie i zdobycie prawa jazdy wiąże się z  wieloma przepisami, które potencjalny kierowca musi spełnić. Aby starać się o prawo jazdy lublin kursant musi osiągnąć wymagany wiek dla danej kategorii. Wiek na prawo jazdy lublin na samochód wynosi 18 lat, na motocykl 16 lat, na samochody ciężarowe 21 lat.

 

Będąc posiadaczem prawa jazdy zobowiązujemy się do przestrzegania tych przepisów oraz do zachowania bezpieczeństwa swojego oraz innych uczestników ruchu. Prawo jazdy jest dokumentem urzędowym, wydawanym przez odpowiednia organy samorządowe, wojewódzkie i państwowe. Egzamin na prawo jazdy przeprowadzany jest przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego. Egzamin składa się z części teoretycznej i praktycznej. Do tej drugiej można przystąpić dopiero po zaliczeniu testów sprawdzających wiedzę kursanta na temat przepisów ruchu drogowego, znajomości znaków drogowych oraz umiejętności niesienia pierwszej pomocy.

 

Prawo jazdy to także dokuemnt, który umożliwia nam skorzystanie z usług firm takich jak wypożyczalnia samochodów koszalin. Wynająć samochód może tylko osoba posiadająca odpowiednie kwalifikacje.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest prawo jazdy
Nick: