Dodany: 2010-12-06 13:41:23

Jak powinien być przystosowany samochód do nauki jazdyKurs prawa jazdy toruń zapewnia wpojenie podstawowych zasad i przepisów ruchu drogowego, dzięki któremu kierowca staje się pełnoprawnym, świadomym i odpowiedzialnym uczestnikiem ruchu drogowego.

 

Odbyty kurs prawa jazdy toruń uprawnia nas również do podejścia do państwowego egzaminu na prawo jazdy. Kurs prawa jazdy toruń odbywa się na specjalnie przygotowanych do tego celu pojazdach. Na dachu samochodów osobowych przyczepione są specjalne oznaczenia w postaci dużej, białej litery L na niebieskim tle. Jest to znak zarezerwowany dla samochodów ze szkół jazdy, którymi uczą się jeździć kursanci. W takim aucie kursant nie jedzie sam, a razem z instruktorem, który czuwa nad bezpieczeństwem jazdy jego i innych uczestników ruchu drogowego.

 

Po stronie instruktora znajdują się dodatkowe pedały gazu, sprzęgła i hamulca. Dzięki temu w razie niebezpieczeństwa instruktor ma wpływ na przebieg wypadków i może w każdej chwili zareagować. Obecność instruktora podczas nauki jazdy jest kluczowa, ponieważ to właśnie on poucza kursanta i czuwa nad jego bezpieczeństwem. Kursant jedynie na placu manewrowym może być sam w samochodzie, a instruktor obserwuje, czy wszystkie podstawowe manewry wykonuje prawidłowo..

Nick: