Dodany: 2010-12-06 13:39:14

Kto może rozpocząć naukę jazdyKażdy kto stara się o prawo jazdy musi mieć ukończony kurs prawa jazdy toruń.  Kurs prawa jazdy toruń jest organizowany przez licencjonowanych instruktorów jazdy i przez szkoły jazdy, które swoją licencję otrzymują w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.

 

Dla większości jest to jedynie formalność. Innym kurs prawa jazdy toruń spędza sen z powiek. Wielu kursantów na myśl o konieczności zetknięcie z samochodem i innymi uczestnikami ruchu drogowego oblewają zimne poty. Stres i niepokój często niekorzystnie wpływają na  kursanta, który nie radzi sobie ani na placu manewrowym ani w jeździe po mieście. Aby rozpocząć naukę jazdy trzeba mieć ukończony odpowiedni wiek przypisany do danej kategorii.

 

W przypadku samochodu osobowego jest to 18 lat, w przypadku motocykla 16 lat. Oprócz tego osoba taka musi przedstawić zaświadczenie o braku przeciwwskazań fizycznych i psychicznych do kierowania pojazdem silnikowym. Po odbyciu kursu na prawo jazdy, taka osoba może podejść do państwowego egzaminu na prawo jazdy. Dopiero pozytywnie zaliczony egzamin teoretyczny i praktyczny uprawniają go do otrzymania prawa jazdy. Na wydanie dokumentu, po ukończeniu egzaminu czeka się ok 2 tygodni..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kto może rozpocząć naukę jazdy
Nick: