Dodany: 2011-12-09 08:49:45

 

Obowiązki pieszych na drodzeBędąc uczestnikiem ruchu pieszego także musimy respektować przepisy ruchu drogowego. O ile w przypadku takich podmiotów jak nauka jazdy gdańsk przestrzeganie zasad zgodnego z prawem poruszania się po drodze obarczone jest mandatem i punktami karnymi o tyle już piesi mają zgoła inne obowiązki, choć równie często zdarza się sytuacja, że muszą oni zachowywać się adekwatnie do sytuacji mającej miejsce na drodze.

 

Dziś wiele kolizji i wypadków drogowych w tym również kiedy uczestnikiem ruchu jest nauka jazdy Gdańsk są właśnie piesi. Bezwzględne stosowanie się do zapisów odnoszących się do uważnego obserwowania zarówno drogi jak i pobocza, na którym znajdują się chodniki to jeden z ważniejszych zapisów ustawy „Prawo o ruchu drogowym”.

 

Przestrzeganie przepisów ma też za zadanie uchronić osoby poruszające się pieszo przed niebezpieczeństwami które dla życia i zdrowia wywoływać będą przede wszystkim kierowcy. Niekiedy użyte przy skrzyżowaniach sygnalizatory świetlne na które szczególnie uwagę zwraca każda nauka jazdy Gdańsk stanowią również ważną sygnalizację dla ruchu pieszego..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Obowiązki pieszych na drodze
Nick: