Dodany: 2011-12-09 08:34:43

 

Sygnalizatory świetlneIdąc na szkolenie na kierowcę, które prowadzi nauka jazdy gdańsk z pewnością nie zastanawiamy się nad podstawowymi elementami sygnalizacji świetlnej znajdującej się na drodze, którą wielokrotnie przemierzamy jako pasażerowie.

 

To, jak ważna jest ich rola już na pierwszych zajęciach sygnalizuje nauka jazdy Gdańsk, w której uczęszczamy na szkolenie. Nie trudno się jednak temu dziwić gdyż sygnalizatory świetlne to tak naprawdę najważniejszy element każdego skrzyżowania prócz oczywiście znaków pionowych i poziomych znajdujących się na drodze. Odpowiednia hierarchia pozwala jednak znacznie sprawniej kontrolować ruch odbywający się wszędzie tam, gdzie sygnalizatory się znajdują.

 

Często prócz skrzyżowań nauka jazdy spotyka je przy przejściach dla pieszych. Oczywiście ich znaczenie maleje, kiedy ruch kierowany jest przez osobę policjanta. Wówczas to on „dowodzi” i to do jego sygnałów musi się stosować zarówno nauka jazdy Gdańsk jak również pozostali kierowcy znajdujący się na skrzyżowaniu czy też drodze podporządkowanej..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Sygnalizatory świetlne
Nick: