Dodany: 2011-12-09 08:28:53

 

MandatyPoruszając się po polskich drogach niejednokrotnie natkniemy się na radiowóz policyjny pilnujący przestrzegania przepisów drogowych na określonym terenie. Pomimo, że większość kierowców w tym firm takich jak chociażby nauka jazdy gdańsk doskonale orientuje się gdzie można je spotkać może także natknąć się na policję w miejscach o których zapomniała.

 

Jest ot sposób na każdego kierowcę, który łamie przepisy ustawy o ruchu drogowym, często również kilkukrotnie co podwaja niejako wysokość mandatów jakie wystawią funkcjonariusze. Prawo mówi również, że nauka jazdy Gdańsk może odmówić przyjęcia mandatu lecz wówczas postępowanie kierowane jest do sądu grodzkiego, którego zadaniem jest rozstrzygnięcie sporu czy kierowca rzeczywiście złamał przepisy.

 

Gdy wyrok zapadnie na jego niekorzyść musi się on liczyć z dosyć poważnymi konsekwencjami finansowymi. Nie będzie to już kilkaset złotych i punkty karne. Suma, jaką przyjdzie uiścić przez nauka jazdy Gdańsk może dojść nawet do kilku tysięcy. Nie warto więc ryzykować..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Mandaty
Nick: