Dodany: 2011-12-09 08:26:46

 

WykroczeniaMówiąc o wykroczeniach, zwłaszcza na drogach publicznych nie sposób nie uwzględnić w nich roli policji jako organu nadzorującego zgodne z przepisami zachowanie się kierujących znajdujących się w ruchu publicznym.

 

Jest to organ który na mocy przyznanych mu przez ustawę uprawnień do kierowania ruchem drogowym na wyznaczonych odcinkach dróg wojewódzkich i powiatowych może wystawiać mandaty oraz za konkretne wykroczenia poczynione przez kierowców którzy prowadzą nauka jazdy gdańsk dawać określoną liczbę punktów karnych, których przekroczenie liczby dwudziestu jeden będzie skutkować zatrzymaniem prawa jazdy i skierowaniem kierowcy na powtórne szkolenie i egzamin.

 

Może stać się tak już z chwilą pierwszego popełnionego przez nauka jazdy Gdańsk wykroczenia drogowego jak chociażby wyprzedzanie na przysłowiowej podwójnej ciągłej, skrzyżowaniach czy też w miejscach, gdzie nauka jazdy Gdańsk wykonuje zabronione manewry. Jest ona bowiem takim samym uczestnikiem ruchu drogowego jak inni kierowcy. Nie ma znaczenia jakie szkolenie w danym momencie jest prowadzone. Prawo obowiązuje wszystkich..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Wykroczenia
Nick: